Komunikācija ar pacientu ārpus ārsta kabineta

Pastāvot speciālistu un klīnikas izvēles brīvībai pacientu vidū, attīstoties privātajam sektoram un maksas pakalpojumu politikai medicīnā, pacientam arī mainās loma esošajā situācijā. Tagad pacients ir ne tikai pacients, bet arī klients, kas pērk īpašus pakalpojumus veselības uzturēšanai un uzlabošanai, un vēlas iegūt attiecīgo attieksmi un rūpes par viņa veselību. Komunikācijai ar pacientiem šajā ziņā ir liela vērtība un nozīme. Tā neaprobežojas tikai un vienīgi ar komunikācijas posmu „ārsts – pacients”, kas ir īpašs, svarīgs un atkarīgs no abu personību īpatnībām un spējas sadarboties. Tomēr ideāli organizētie pārējie komunikācijas procesi līdz un pēc ārsta konsultācijas noteikti var pozitīvi ietekmēt pacienta izvēli, nodrošināt individuālu pieeju un pastāvīgu sadarbību ar pacientu, rādīt rūpes par pacientu un ieinteresētību viņa atveseļošanas procesā.

Pacientu zvanu pieņemšana, pieraksti, medicīnisko dokumentu noformēšana un izrakstīšana, pacienta pieņemšanas atmosfēra, atgādinājumi pacientiem par viņa vakcinācijām, procedūrām vai manipulācijām jau nosaka komunikācijas īpatnības medicīnas jomā – personalizēta, savlaicīga, mūsdienīga un pacienta ierastiem saskarsmes veidiem tuvināta komunikācija.

Sazināties ar pacientu pa telefonu, nosūtīt SMS vai e-pastu pacientam un aicināt uz atkārtoto konsultāciju vai papildus izmeklējumiem, atgādināt par vakcinācijām, komisijas pārbaudēm vai pierakstu pie ārsta – šādu individuālo saskarsmi ar pacientu atbalsta savā ikdienā jau lielākā iestāžu daļa. Vienkāršs, bet efektīvs paņēmiens palīdz samazināt atcelto pacientu pierakstu skaitu, nodrošināt pastāvīgu pacientu plūsmu, paaugstināt ārsta darba efektivitāti pacientu atveseļošanas procesā, kā arī veltīt laiku un uzmanību katram pacientam. Tomēr tas prasa lielas pūles un sagataves darbus no administratoriem un reģistratoriem komunicēšanā ar katru pacientu. Kad, kam, par ko un kādā veidā ir jāsūta informācija pacientam? Kā atcerēties un nepieļaut kļūdas sarunā vai sarakstē ar pacientu?

Apzinoties šo jautājumu svarīgumu, domājot par mūsu klientu attīstību un izaugsmi, kā arī atvieglojot darbu medicīnas personālam, SmartMedical jau šodien piedāvā pieejamu risinājumu sistēmā. Pierakstot pacientu pie ārsta uz konsultāciju vai aizpildot pacienta karti, sistēmas lietotāji (administrators, ārsta palīgs vai ārsts) var atstāt sev vai kolēģiem atgādinājumu par nepieciešamību sazināties ar pacientu pēc kāda laika un aicināt viņu uz konsultāciju, analīzēm, citiem pakalpojumiem, kā arī uzreiz sagatavot un saglabāt SMS paziņojuma tekstu, noteikt izsūtīšanas datumu un laiku, kurā pacients saņems atgādinājuma paziņojumu no SmartMedical sistēmas. Informēt pacientus par jaunu pakalpojumu, akciju vai ārsta darba laika izmaiņām arī ir viegli, nosūtot SMS ziņu no SmartMedical sistēmas pacientu grupai vai uzreiz visiem pacientiem.

Šobrīd pētot problēmas un aktuālus jautājumus, ar kurām sastopas ģimenes ārsti, zobārsti un citu speciālistu prakses komunikācijā un sadarbībā ar pacientiem, labprāt dzirdētu arī Jūsu ieteikumus un rekomendācijas par risinājumiem, kas palīdzētu Jūsu darbā. Gaidām Jūsu ieteikumus uz info@smartmedical.eu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s