Izmaiņas kases aparātu tehniskajās prasībās: ar kādiem izaicinājumiem nāksies sastapties iestādēm?

Kā jau zināms sākot ar 2017. gada 1. janvāri stāsies spēkā jaunie noteikumi par kases aparātu tehniskajām prasībām un to lietošanu. Pusgads paiet ātri un nemanāmi. Iestādes, rūpējoties par savu nepārtrauktu darbu, cenšas gūt skaidrību šajā jautājumā jau tagad un uzdod jautājumus arī mums – ārstu programmas izstrādātājiem. Ievērojot mūsu klientu intereses un atbalstot viņus, mēs izpētījam jaunus noteikumus, sazinājamies ar CHD kases aparātu ražotāja pārstāvjiem un konsultantu Valsts Ieņēmumu Dienestā. Rezultātā mums sanāca iespējamais rīcības plāns ar šādiem soļiem:

 1. saskaņā ar jaunajiem noteikumiem iestādēm ir jāapzinās kāda ir veikto darījumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā:
  • ja tā pārsniedz 200 000 eiro, tad būs jālieto hibrīda kases aparāts, kas ir aprīkots gan ar energoneatkarīgu atmiņu (principā šī funkcija ir gandrīz visiem moderniem aparātiem), gan ar fiskālās atmiņas moduli
  • ja tā pārsniedz 1 500 000 eiro, tad jālieto kases sistēma, kas arī tiks aprīkota gan ar energoneatkarīgu atmiņu, gan ar fiskālās atmiņas moduli.
 2. jāpārbauda vai esošais kases aparāts atbilst augstāk minētām prasībām
 3. ja neatbilst vai neesat pārliecināti, ieteicam sazināties ar VID reģistrēto kases aparāta apkalpojošo dienestu, kas noteikti informēs vai esošais kases aparāts ir jāpapildina ar fiskālās atmiņas moduli vai vispār jāmaina
 4. ja jūsu kases aparāts
  • atbilst jaunajām tehniskajām prasībām, tad varat turpināt strādāt ar to, pārbaudot iekārtas plombēšanu un rakstiskā līguma esamību ar apkalpojošo dienestu
  • neatbilst jaunajām tehniskajām prasībām, tad Jums jāizvēlas jaunā iekārta un jāgriežas VID reģistrētā apkalpojošā dienestā, kas nodrošinās hibrīda kases aparāta vai kases sistēmas plombēšanu, programmēšanu un uzstādīšanu
 5. ar apkalpojošo dienestu jānoslēdz rakstisks līgums visām iestādēm un 10 dienu laikā ir jāinformē Valsts Ieņēmumu Dienests par apkalpošanas līguma darbības pārtraukšanu vai jauna apkalpošanas līguma noslēgšanu (ja noslēgts jauns apkalpošanas līgums ar citu apkalpojošo dienestu pēc esošā apkalpošanas līguma darbības termiņa beigām)
 6. hibrīda kases aparātā vai kases sistēmā jābūt uzstādītiem atbilstošiem rekvizītiem, kas tiks norādīti visos sagatavotajos un izdrukātajos dokumentos, saskaņā ar jaunajām tehniskajām prasībām (MK noteikumu Nr. 95 23. punkts)
 7. personām, kas pildīs kasiera pienākumus, protams, ir jānodrošina apmācīšana darbam ar attiecīgo hibrīda kases aparātu vai kases sistēmu.
 8. sūtot informāciju par jūsu izvēleto kases aparāta modeli mūsu atbalsta dienestam – support@smartmedical.eu – mēs pārbaudīsim savienojamību ar SmartMedical programmu.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s