Kases čeks vai e-kvīts par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem?

Šonedēļ, 18. decembrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīts jauns likumprojekts – MK noteikumu Nr. 96 grozījumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību. Tajā ir piedāvāts papildināt ierastus darījumu apliecinošus dokumentus (kases čekus un reģistrētus papīra kvītus), ar jaunu dokumenta veidu – elektroniski sagatavotu kvīti (e-kvīti) ar Valsts Ieņēmumu Dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ģenerētu numuru.

Izvēloties e-kvīti, saskaņā ar likumprojekta noteikumiem, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem būs jāiesniedz iesniegums Valsts Ieņēmumu Dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā par e-kvīšu numuru reģistrāciju. Sniedzot medicīnas pakalpojumus un izrakstot e-kvīti, tam būs jāpiešķir viens no EDS sistēmā saņemtajiem numuriem un reizi ceturksnī jāiesniedz atskaite Valsts Ieņēmumu Dienestam par visiem izlietotiem numuriem. Tajā paša laikā Valsts Ieņēmumu Dienests būs jāinformē par elektroniski sagatavoto reģistrēto kvīšu datubāzes fizisko atrašanās vietu un jānodrošina piekļuve elektroniski sagatavoto reģistrēto kvīšu datiem, kurus būs jāglabā trīs gadi.

Tā kā daudzas ārstniecības iestādes un ārstu prakses izmanto savā ikdienā SmartMedical sistēmu, tai skaitā norēķinu uzskaitei un kontrolei, mēs sekojam līdzi izmaiņām likumdošanā un jau šobrīd gatavojamies nākotnes jauninājumiem sistēmā, kas nodrošinās pilnvērtīgu darbu ar e-kvītiem mūsu klientiem un noteikti palīdzēs veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem uzskaitīt pacienta iemaksas skaidrā naudā vai norēķinus ar banku kartēm un dāvanu kartēm likumprojektā paredzētajā kārtībā. Mūsu plānos papildināt SmartMedical sistēmu ar šādu funkcionalitāti:

  • reģistrēt Valsts Ieņēmumu Dienestā piešķirtus e-kvīts numurus,
  • reģistrēt darījumus,
  • veidot ceturkšņa atskaites par izlietotiem numuriem priekš VID EDS sistēmas,
  • saņemt kases atskaiti par dienas apgrozījumu, naudas plūsmām un naudas atlikumiem,
  • izdrukāt e-kvīti ar VID EDS sistēmā reģistrēto numuru un iesniegt to pacientam.

Protams, šīs likumprojekts un SmartMedical risinājums tikai top un mums būs jāiziet cauri vairākiem soļiem realizācijas gaitā, lai 2019. gadā piedāvātu Jums jaunu SmartMedical sistēmas pakalpojumu, kas elektronizēs kvītus un ceram atvieglos to uzskaiti veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju ikdienas norēķinu uzskaites procesu.

Aicinām Jūs pieteikties mūsu ziņām, lai arī turpmāk sekotu līdzi jaunumiem par šo jautājumu:

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s