Piearsta.lv pieraksti tiešsaistē: ieguvumi ārstniecības iestādēm

Portālā piearsta.lv katru mēnesi vidēji 3000 pierakstu tiek veikti tiešsaistē. Tajā šobrīd reģistrējušies gandrīz 58 000 pacientu, kuri portālā norādījuši pilnu kontaktinformāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un e-pastu. Tas nozīmē – pacienti aizvien biežāk izvēlas pierakstu pie ārsta veikt sev izdevīgā laikā un vietā, negaidot, kad uz zvanu varēs atbildēt iestādes reģistratūra vai, iespējams, arī neatliekamā brīdī, ārpus iestādes darba laika. Kādi citi būtiski ieguvumi, tajā skaitā – finansiāli, ir ārstniecības iestādei, izmantojot portāla piearsta.lv iespējas – par to runājām klātienes semināros septembrī. Šajā ierakstā apkopojam svarīgāko.

… Turpināt lasīt

SmartMedical: kā pelnīt vairāk? Aicinām uz semināriem 19. un 23. septembrī!

Gūt lielākus ienākumus ārstniecības iestāde var divos veidos: samazinot izdevumus un palielinot ienākumus. Izvēloties SmartMedical, var panākt abus! Lai uzzinātu, kā – aicinām uz semināriem 19. un 23. septembrī.

SmartMedical e-Kvīts: ieguvumi grāmatvedim

Līdz ar iespēju veselības iestādēs izsniegt elektronisko čeku jeb e-Kvīti, daudz runāts par biznesa ieguvumiem – piemēram, izvēli neiegādāties dārgus kases aparātus, vai ieguvumiem ārsta darbā – nav nepieciešamas ikreizējas pacienta datu rakstīšanas uz papīra kvīts, kvīts grāmatiņu krāšanas un līdzīgi. Taču SmartMedical e–Kvīts atvieglo arī ikdienas darbu, piemēram, grāmatvežiem.

… Turpināt lasīt

Pacienta piekrišana datu nosūtīšanai ienākumu deklarācijā

Joprojām viens no visvairāk diskutētajiem jautājumiem ir – kādā formā saņemt pacienta piekrišanu e-Kvīts nosūtīšanai pacienta gada ienākumu deklarācijā? Pacienta lielais ieguvums – līdz ar pārskatu darījuma informācija automātiski nonāktu Valsts ieņēmumu dienestā šī pacienta gada ienākumu deklarācijas sagatavē: nebūtu jāglabā papīra čeki, kas mēdz izbalēt, arī gada beigās tie nebūtu jāskenē, jāievada katrs atsevišķi elektroniskā deklarēšanās sistēmā jeb EDS – tikai jāpārbauda un jāapstiprina. Taču, lai medicīnas iestāde nosūtītu darījuma informāciju ar pacienta datiem uz VID, tai jāsaņem pacienta piekrišana. Kā tieši to noformēt, lai tā atbilstu Vispārīgās datu aizsardzības regulai?

… Turpināt lasīt

E-Kvīts: atbildes uz Jūsu jautājumiem

Apkopojot semināra laikā izskanējušos jautājumus, sniedzam mūsu atbildes un komentārus. Gadījumā, ja Jums ir jautājums, kas nav atbildēts šajā ierakstā, lūdzu aizpildiet formu teksta beigās, un mēs Jums atbildēsim pēc iespējas ātrāk.

… Turpināt lasīt

E-kvīts risinājums efektīvākam darbam veselības aprūpē: atskats uz 9. jūlijā aizvadīto semināru “E-kvīts ieguvumi”

Jaunais e-Kvīts risinājums, kas no šī gada sākuma ir kases čekam vai papīra kvītij līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums par sniegto pakalpojumu jebkurā veselības aprūpes iestādē, ir ieguvums visiem – ārstam, pacienta un valstij. Tam piekrita visi Veselības aprūpes darba devēju asociācijas (VADDA) organizētā e-Kvīts semināra dalībnieki, kas jūlija sākumā bija sanākuši, lai dalītos pieredzē un iezīmētu arī ar jauno sistēmu saistītos papildu jautājumus, kas risināmi tuvākajā laikā. Seminārā un tam sekojošā preses konferencē piedalījās gan Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, gan VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktores vietniece Inese Bindemane, arī Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece Jana Salmiņa, VADDA pārstāvji – Jānis Bendiks, VADDA, Mikroķirurģijas centra izpilddirektors, Māris Rēvalds, Veselības centrs 4 valdes priekšsēdētājs, Jevgēņijs Kalējs, Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs, arī e-Kvīts izstrādātāju pārstāvji.

… Turpināt lasīt

Kā izveidot pārskatu par izlietotajām e-Kvītīm SmartMedical sistēmā?

Informējam, ka līdz 2019. gada 25. jūlijam veselības aprūpes iestādēm kas uzsākuši elektronisko kvīšu lietošanu ir jāiesniedz 2. ceturkšņa pārskatu par e-Kvīts numuru izlietojumu. Pārskatu jāsagatavo un jāiesniedz elektroniski, augšuplādējot to VID Elektroniskās Deklarēšanas Sistēmā (VID EDS).

Mēs esam sagatavojuši instrukciju – kā izveidot ceturkšņa pārskatu par izlietotājiem e-Kvīts numuriem SmartMedical sistēmā.

… Turpināt lasīt